Zde naleznete informace o Letenské pláni a o Letné na Praze 7.
  Městský znak byl Bubenči udělen 26. října 1904, v den jeho povýšení na město. Privilegium pro jeho užívání bylo potvrzeno 17. února 1905 majestátem císařské kanceláře, který byl při této příležitosti vydán, a ve kterém byl znak vymalován a popsán.
Bubeneč – znak
historický znak
Bubeneč – vlajka
historická vlajka
Podle ministerstva vnitra ČR je v Bubenči evidováno 93 ulic a 1354 adres. Bydlí tu 22389 obyvatel.

Bubeneč je už od roku 1960 rozdělen mezi dva pražské obvody - Prahu 6 a Prahu 7. Přestože na jeho území leží areály s celopražským významem - Královská obora a Výstaviště - povědomí o něm pomalu zaniká.
V průběhu středověku vznikla kolem Trojské kotliny struktura osídlení tak, jak je zachována dodnes: Bohnice, Přední Ovenec (dnes Bubeneč) a Holešovice. Předním Ovencem probíhala cesta z Prahy na sever, která překonávala Vltavu významným brodem. Na pravém břehu Vltavy byla založena u tohoto brodu obec Zadní Ovenec (zadní = vzdálenější od Prahy), dnešní Troja.
 Bubeneč je městská čtvrť Prahy a katastrální území na levém břehu Vltavy. Součástí Bubenče je i celý Císařský ostrov a Stromovka (Královská obora). Většina Bubenče patří do obvodu a městské části Praha 6, Stromovka a zástavba jižně od Buštěhradské dráhy (včetně stadionu Sparty na Letné) je součástí Prahy 7. V letech 1904–1921 byl Bubeneč městem.
Email:
letenskaplan@email.cz


Google
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one