Zde naleznete informace o Letenské pláni a o Letné na Praze 7.

DOPRAVA na Letne

Letná městský okruh -tunel Blanka - obrázek

Letná městský okruh -tunel Blanka - obrázek

Portálová část hloubených tunelů na Letné

Tento úsek je dalším významným prvkem tunelového komplexu. Do otevřené stavební jámy s hloubkou až 25 m jsou, kromě podzemní křižovatky, vlastních tunelových trub a podzemního technologického centra, umístěny podzemní garáže s 863 parkovacími místy. Výstavba a technické řešení podzemního objektu o sedmi podlažích bude podřízeno potřebě přístupu k raženým tunelům pod Stromovkou. Samostatným problémem této části je zastropení čtyř rozpletových úseků, kde se průběžný třípruhový, resp. dvoupruhový tunel rozšiřuje o dvoupruhové odpojovací, resp. připojovací, rampy mimoúrovňové křižovatky U Vorlíků. Největší rozpětí, které musí stropní konstrukce překonat, dosahuje 26,4 m. Výška zemního zásypu nad stropní konstrukcí se pohybuje okolo 6−8 m. Na přenos vznikajících extrémních ohybových momentů bylo proto navrženo zastropení s využitím spřažené konstrukce beton/beton tvořené předpjatými nosníky a železobetonovou deskou.

Informace o změně názvu - obrázek

Informace o změně názvu - obrázek

Společnost Parking Praha, a. s., která je  "Správcem " Zóny placeného stání na území MČ Praha 7, změnila od 23. 10. 2008 svůj obchodní název.

Nový název  a adresa společnosti je : 

Autobus X1 - obrázek

Autobus X1 - obrázek

Jizdní řád autobsu čislo X1 ze mezi stanicemi Letenska maměstí - Hradčanska  - platnost od 30.8.2008. mapku s popisem trasy a zastavkami naleznete nize po otevreni celeho clanku
Jizdni rad Tram 25 - obrázek

Jizdni rad Tram 25 - obrázek

Jizdní řád tramvaje čislo 26 ze stanice Sparta platny od 3.11.2008
Jizdni rad Tram 25 - obrázek

Jizdni rad Tram 25 - obrázek

Jizdní řád tramvaje čislo 25 ze stanice Sparta platny od 8.9.2008
Podél Sparty neprojedete - obrázek

Podél Sparty neprojedete - obrázek

Zkrácení výluky tramvají související s výstavbou tunelu Blanka na Letné nebude zadarmo. Už od 1. listopadu totiž bude průjezd Letenskou plání ještě komplikovanější.
LETNÁ Nyní jezdí řidiči přes Letnou ve směru k Letenskému náměstí po provizorní dvouproudé vozovce kolem izraelské ambasády. Už za tři týdny se však na několik měsíců uzavře i dosud otevřený opačný směr ulice Milady Horákové podél stadionu fotbalové Sparty. Pro motoristy z toho plyne, že jeden z pruhů provizorní silnice u Letenských sadů změní směr a auta, která dosud jezdila k Hradčanské podél Sparty, budou muset objíždět stavbu také kolem ambasády. “Ještě se čeká na potvrzení uvedené varianty vedením hlavního města,” upřesnili inženýři ze společnosti IDS, která stavbu tunelu Blanka spravuje.
Nový plán organizace výstavby v úseku - obrázek

Nový plán organizace výstavby v úseku - obrázek

1. července 2008 - zahájení stavebních prací v ul. M. Horákové

1. srpna 2008 - zahájení stavebních prací v ul. M. Horákové mezi křižovatkami Špejchar a Prašný most

Zahájení stavebních prací v křižovatce Prašný most–Svatovítská
 
PŘES LETNOU O ROK DŘÍV - obrázek

PŘES LETNOU O ROK DŘÍV - obrázek

Praha zkrátí výluku tramvají na Letné o rok, a nemusí proto stavět
náhradní tramvajovou trať.

Krizový pracovní tým primátora Prahy Pavla Béma k zajištění plynulosti dopravy po
dobu výstavby městského okruhu rozhodl o dvou zásadních změnách ve výstavbě
tunelového komplexu Blanka. Původně plánovaná úplná výluka provozu tramvají bude zkrácena o jeden rok. Mezi křižovatkami Špejchar a Prašný most začne výluka
1. února 2009 a plný provoz na celé tramvajové trati od ulice Badeniho až na Letenské
náměstí bude obnoven již k 1. září 2009. Původní termín byl 1. září 2010. Vzhledem
k tomuto zkrácení Praha upustí od výstavby náhradní tramvajové trati přes Letnou.
SABLONA+LETNA+III+-30.pdf  1.28MB
v úseku Sparta - Hradčanská - platnost do I.čtvrtletí 2009
Dopravní opatření v souvislosti s uzavřením třídy Milady Horákové  - obrázek

Dopravní opatření v souvislosti s uzavřením třídy Milady Horákové - obrázek

Pro zajištění pokračování výstavby Městského okruhu na Letné (Malovanka - Pelc-Tyrolka)  je nutné uzavřít  třídu Milady Horákové v úseku Na Valech – U Sparty ve směru do centra. Dopravní omezení, která potrvají až do začátku příštího roku, se dotknou jak tramvajových linek, tak náhradní autobusové dopravy, linkových autobusů i individuální automobilové dopravy.

„Stavba tunelů Blanka na Letné je největším letošním zásahem do života Pražanů. Je součástí Městského okruhu, pro Prahu je to stavba existenční a ulehčí zejména oblasti Letné a Holešovic. Tak velká investice nemůže být z pohledu města úplně bezbolestnou, ale snažíme se udělat opravdu maximum, aby lidem komplikovala život co nejméně. Nezbytné dopravní změny jsme proto načasovali tak, aby nekolidovaly se začátkem prázdnin, kdy tradičně z města odjíždějí statisíce lidí. Prioritou je doprava hromadná, v co největší míře zachováváme i plynulost dopravy individuální a pomohou i další opatření jako trvalý dohled policie atd. Pražany i návštěvníky města  chci požádat o pochopení – dopravní komplikace jsou v řádu měsíců, přínos pro město v řádu desítek let,“ uvedl radní Radovan Šteiner.

Email:
letenskaplan@email.cz


Google
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one