Zde naleznete informace o Letenské pláni a o Letné na Praze 7.

LTC Slavia - tenisovy klub

Areál LTC Slavia - obrázek

Areál LTC Slavia - obrázek

Městský obvod Praha 7 , Městská část Praha 7 , Kat. území Holešovice
Ulice Letenské sady  7

správce dvorců - Břetislav Sedlák 777 789 140
tajemník - Karel Čefelín 602 206 484
kontaktní osoba klubu - Simona Kvasničková 721 433 994

Postaven 1926, Typ domu šatna
Architekt - Kozák Bohumír , Stavební sloh - konstruktivismus
Historie domu: 1926 - Bohumír Kozák; klubovna, 1975 - Jiří Lasovský; tenisová hala

Historie

Tenisový klub LTC Praha má dlouhou historii, vždyť již před několika lety oslavil sté výročí svého založení.

Klub byl založen studenty právnické fakulty Univerzity Karlovy v roce 1904. Ihned po svém založení zahájil na pěti pískových dvorcích sportovní činnost. V roce 1912 byla postavena vlastní klubovna, která zde po rekonstrukci stojí dodnes. Již po dvou letech své existence se stalo LTC největším českým tenisovým klubem. Mezi jeho členy se objevila jména později známa ve veřejném životě, např. Jan Masaryk, jeho sestra Olga, kníže Karel Schwarzenberg a další. Správcem dvorců byl po mnoho let pan Koželuh, otec sportovně slavných potomků, kteří se tenis naučili na Letné. Jeho syn Karel se stal profesionálním mistrem světa a Jan vícenásobným mistrem ČSR.

Po 1. světové válce se klub rozrostl na 9 antukových dvorců a v roce 1924 vybudoval v republice první centrální dvorec s tribunami pro 2 000 diváků. O dva roky později zde vyrostla podle projektu renomovaného architekta Bohumíra Kozáka prostorná klubovna s privátní restaurací, která byla dlouhá léta zapsána na seznamu význačných zahradních staveb Hlavního města Prahy.

V meziválečném období hráli v LTC mnozí skvělí tenisté a českoslovenští reprezentanti, např. trenér a metodik František Buriánek a jeho svěřenci několikanásobný mistr ČSR Pavel Macenauer, DC reprezentant a zároveň výborný hokejista Pepa Maleček, státní trenér Josef Síba, československé mistryně paní Fröhlichová a Šindelářová a také babička Martiny Navrátilové sl. Semanská. Družstva LTC Praha byla mnohokrát přeborníky ČSR. Jedinečná éra LTC neutrpěla ani německou okupací a v péči „mistra Buriho“ vyrostli další pováleční tenisoví mistři Černík, Zábrodský, Všetečková, Zdvihalová a další. Teprve komunisty zřízené Ministerstvo národní bezpečnosti svým výnosem z 15. června 1950 zlikvidovalo právní subjektivitu LTC Praha. Jeho majetek, který byl pořízen výhradně z finančních prostředků jeho členů, zkonfiskoval československý stát. Klub i za těchto ztížených podmínek dále působil pod jmény Sokol Praha 7, Dynamo Praha nebo Slavia IPS. I v této neutěšené době poskytl zázemí velkým tenistům. Vzpomeňme si na jména Holeček, Šmíd, Složil, Zedník, Pála, Korda, praneteř slavných Koželuhů Mirka Koželuhová, Iva Budařová, Marie Neumannová a další.

Po roce 1989 obnovil tenisový klub svou právní subjektivitu. Dnes působí na čtyřech dvorcích, ke kterým patří také tenisová zeď. Byla zde postavena nová klubovna poskytující zázemí všem současným členům LTC
.


Staňte se členem

Tenisový klub LTC Praha zve všechny milovníky tenisu do příjemného prostředí a nabízí možnost členství pro mládež i dospělé. K výuce tenisu je možné využít erudovaných trenérek s licencí ČTS a tenisovou školku pro děti od 7 let.

Členské příspěvky na rok 2007:
dospělí - celodenní hraní 4 300,-Kč
dospělí - dopolední hraní 2 500,-Kč
mládež, studující - celodenní hraní 2 350,-Kč
vstupní poplatek - celodenní hraní 3 900,-Kč
vstupní poplatek - dopolední hraní 2 100,-Kč
pronájem skříňky 500,-Kč


Pozn.: dopolední hraní – do 14 hodin, víkendy a svátky celý den

Pronájem

LTC Praha nabízí jednotlivcům i firmám možnost pronájmu tenisových dvorců. Jednotlivé hodiny je možné si objednat u správce kurtů.

Cena pronájmu:

200,- Kč /1 hodinu

Závodní tenis
Náš klub pořádá pravidelně celostátní turnaje pro mládež v kategoriích mladší žáci, starší žáci a dorost. V tomto roce se koná již 8. ročník. Všechny turnaje se konají pod záštitou Městské části Praha 7.

Turnaje: 4. – 6.7. 2008 mladší žáci
6. – 8.7. 2008 starší žáci
8. – 10.7. 2008 dorost


Soutěže družstev se v roce 2008 účastní družstvo mladších žáků a družstvo veteránů, které v roce 2007 postoupilo do nejvyšší pražské soutěže.
 
 
St 27. únor 2008, 22:48:52 CET
kerim003
Email:
letenskaplan@email.cz


Google
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one