Zde naleznete informace o Letenské pláni a o Letné na Praze 7.
Právě prochází připomínkovým řízením legislativní návrh novely
tzv. časovacího zákona (směrnice EU č.1621/6/21). Je koncipován
v nadčasové souvislosti s vývojem jazyka českého a směřováním
české společnosti. Při jeho tvorbě byly m.j. využity bohaté zkušenosti
a teoretické principy metodiky VÚP pro srozumitelnou formulaci zásad
RVP ZUŠ.

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ MATEŔSKYCH ŚKOL NA PRAZE 7

datum
MŠ Na Výšinách  26. března 2008 
 27. března 2008
od  9,00 - 11,30   a    od 14,30 – 16,30
MŠ Nad Štolou      27. března 2008    od  17 hod
MŠ Janovského     2. dubna 2008
 3. dubna 2008
od  16 – 17 hod
MŠ Kostelní    

 17. března 2008
 18. března 2008   

od    15 – 17 hod
MŠ U Studánky  po telefonické domluvě s pí.ředitelkou N.Eklovou tel.: 233 374 638
MŠ Letohradská  po telefonické domluvě s pí. ředitelkou Mgr. J. Zapletalovou tel.: 233 370 792
MŠ Tusarova  po telefonické domluvě s pí.ředitelkou H.Mikoláškovou tel.: 220 805 525 

Rad bych pozadal kazdeho kdo by mel chut prispet  zejmena pak historickymi fotografiemi nebo i clanky ci zajimavymi fotografiemi ze soucastnosti aby se mi ozval na email:  letenskaplan@email.cz . 

Dekuji

Probíhá těžba jámy na úroveň cca 24 m pod vozovku ulice Milady Horákové. Rubanina je průběžně odvážena na skládku. Probíhá výdřeva záporových stěn, které zajišťují stabilitu stavební jámy včetně nezbytného kotvení záporových stěn. Probíhá výstavba zařízení staveniště Letná, údržba staveništních komunikací včetně zimního opatření. Pokračuje demolice parovodu u východního vjezdu na staveniště.
Architekti a urbanisté přicházejí s dalšími nápady, jak by v budoucnu mohla vypadat Letenská pláň. Nyní se hovoří o tom, že by se celá plocha Letné mohla zvýšit až o metr a ulice Milady Horákové by zmizela pod zemí.
Tunely na Letne - obrázek

Tunely na Letne - obrázek

Portálová část hloubených tunelů na Letné

Tento úsek je dalším významným prvkem tunelového komplexu. Do otevřené stavební jámy s hloubkou až 25 m jsou, kromě podzemní křižovatky, vlastních tunelových trub a podzemního technologického centra, umístěny podzemní garáže s 863 parkovacími místy. Výstavba a technické řešení podzemního objektu o sedmi podlažích bude podřízeno potřebě přístupu k raženým tunelům pod Stromovkou. Samostatným problémem této části je zastropení čtyř rozpletových úseků, kde se průběžný třípruhový, resp. dvoupruhový tunel rozšiřuje o dvoupruhové odpojovací, resp. připojovací, rampy mimoúrovňové křižovatky U Vorlíků. Největší rozpětí, které musí stropní konstrukce překonat, dosahuje 26,4 m. Výška zemního zásypu nad stropní konstrukcí se pohybuje okolo 6−8 m. Na přenos vznikajících extrémních ohybových momentů bylo proto navrženo zastropení s využitím spřažené konstrukce beton/beton tvořené předpjatými nosníky a železobetonovou deskou.

Otevření zrekonstruované služebny Místního oddělení Policie ČR Letná v rámci projektu P1000
Kolotoče, autíčka a houpačky jsou opět tady - naVýstavišti v pražských Holešovicích začíná velkým ohňostrojem užpětačtyřicátá matějská pouť. Nebudou chybět ani adrenalinové atrakce aobří holandský kolotoč. Rodiče s dětmi se mohou těšit na buggy autíčkanebo nafukovací skákadla.

Informace ke sběru nebezpečných odpadů na území hl.m.Prahy na rok 2008

Stejně jako v letech minulých tak i v letošním roce zajistilo hl. m. Praha pro občany možnost odložení nebezpečných odpadů v rámci mobilního sběru na území hl. m. Prahy. Mobilní sběr bude zahájen na konci února 2008 a ukončen bude na konci listopadu téhož roku.

Angličanka: Jamesi, kdybys mě byl včas informoval o tom, kdy přijdeš domů, mohli jsme se oba vyhnout této skutečně oboustranně trapné situaci.
Letecky pohled na Letnou

Letecky pohled na Letnou

Tudy povede tunel

Tudy povede tunel

nakres trasy tumelu na Letenske plani Praha 7
Lidé, kteří parkují v sedmé městské části a nemají ještě koupenou parkovací kartu, si musí ode dneška pořádně rozmyslet, kam své auto postaví.I tady totiž začaly fungovat zóny placeného stání a strážníci varují, že budou nemilosrdní. "Žádná doba hájení nebude," potvrzuje starosta Prahy 7 Marek Ječmének.

MAPA: Zóny placeného stání v Praze 7

Po Praze 1, 2 a 3 tuto sobotu spouští zóny placeného stání už i Praha 7! Prvotní nadšení rezidentů z centra metropole už opadá.

Ano, zaparkovat auto poblíž bydliště je sice snazší, ale... stáváme se vězni ve čtvrtích, kde bydlíme. Nikdo za námi nepřijede na kus řeči a my nepřijedeme za nikým! Proč? Nezaparkujeme! 

 

Letenské sady jsou vyhledávaným místem k odpočinku, ale to se může brzy změnit. Výstavba městského silničního okruhu, respektive výjezdu z tunelu Blanka, který v roce 2011 propojí Malovanku s Pelc-Tyrolkou, se totiž roztáhne z písčité plochy pláně i mezi stromy.
Parkovací karty do zóny placeného stání bude na Úřadě MČ Praha 7 (přízemí, dveře č. 31)  počínaje 19. 2. 2008 možné zakoupit každý všední den
Email:
letenskaplan@email.cz


Google
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one