Zde naleznete informace o Letenské pláni a o Letné na Praze 7.

Ministr vnitra Ivan Langer spolu s místostarostou městské části Praha 7 Josefem Neubergem dne, 14. října 2008, v budově Ministerstva vnitra, Nad štolou 3, Praha 7 – Letná (vstup bočním vchodem z ulice Milady Horákové) slavnostně zahájili činnost dalšího pracoviště Czech POINT, pracoviště odboru azylové a migrační politiky a registr oznámení podle zákona o střetu zájmů.


Ministr vnitra Ivan Langer a místostarosta Prahy 7 Josef Neuberg otevírají nové pracoviště Czech POINT.„Chtěl jsem, řekl jsem, slíbil jsem a splnil jsem, že Ministerstvo vnitra proměníme z ministerstva strachu na ministerstvo důvěry. Že otevřeme „kachlíkárnu“ lidem, aby měli větší jistotu, že ti co zde pracují, pracují pro ně, aby jim poskytovali služby v příjemném prostředí a kvalitně. Myslím si, že se nám to podařilo,“ řekl při dnešním slavnostním otevření ministerstva vnitra Ivan Langer.


V Praze 7 bylo první pracoviště Czech POINT otevřeno v polovině února tohoto roku na Úřadě MČ Praha 7 (nábř Kpt. Jaroše 1000, přízemí, dveře č. 31). Za uplynulých sedm měsíců zde bylo vydáno více než 2 050 výpisů.

Domy na pražské Letné mají dobré podloží, uklidňuje odborník na tunely - obrázek

Domy na pražské Letné mají dobré podloží, uklidňuje odborník na tunely - obrázek

Louka v pražské Stromovce se propadla kvůli výstavbě tunelu už podruhé. Obyvatelé na blízké Letné začínají mít strach. I pod nimi mají totiž dělníci tunel razit. Za nedělní havárii může padnout až milionová pokuta a věc bude řešit policie.

Stromovka není bezpečným místem pro procházky, jak se dosud Pražané domnívali. Dvakrát v rozmezí pěti měsíců se tam propadla zem a tvrdit, že se to nestane znovu, si nikdo netroufá.

V trase tunelu Blanka jsou i obytné domy na Letné. Nabízí se tudíž otázka, zda nehrozí, že se propadnou stejně jako louka ve Stromovce. Podle Jiřího Bartáka z katedry geotechniky stavební fakulty ČVUT nikoli.
VOLBY DO SENÁTU 2008 - obrázek

VOLBY DO SENÁTU 2008 - obrázek

prezident republiky svým rozhodnutím č. 262/2008 Sb. ze dne 16. července 2008 vyhlásil volby do Senátu Parlamentu České republiky, a to na pátek a sobotu 17. a 18. října 2008.Volby do Senátu se nekonají všude. Pro volby do Senátu je na území ČR vytvořeno 81 volebních obvodů, ve kterých se volí 81 senátorů. Vzhledem k tomu, že senátoři jsou voleni na dobu šesti let s tím, že se každé 2 roky obměňuje třetina Senátu, probíhají volby do Senátu vždy ve třetině z 81 volebních obvodů. Na území hl. m. Prahy je těchto volebních obvodů 10 a v letošním roce probíhají volby do Senátu pouze ve třech z nich. Jedním z nich je i volební obvod č. 27, jehož součástí je i Městská část Praha 7.
V průběhu minulých let jste si mohli povšimnout usychajících listů u jírovců (kaštanů) a to nejen v Praze 7. Většina takto postižených stromů je poškozena klíněnkou jírovcovou, škůdcem, který napadá jírovcové listy a v napadaném listí přezimuje.
K 31.12.2008 končí platnost občanských průkazů bez strojově čitelných údajů - obrázek

K 31.12.2008 končí platnost občanských průkazů bez strojově čitelných údajů - obrázek

Vyhněte se frontám či pokutě až do výše 10 000 Kč

Dovolujeme si Vás upozornit na konec platnosti občanských průkazů bez strojově čitelných údajů vydaných do 31.12.2003. Výměna podléhá stejným pravidlům, jako výměna občanského průkazu při pozbytí jeho platnosti z důvodu uplynutí časového období, na které byl vydán. Vyměnte si svůj občanský průkaz bez strojově čitelných údajů již nyní!

Občanský průkaz bez strojově čitelných údajů Proč? Obrázek bez popisku

* Baví Vás stát fronty?
* Myslíte si, že nepotřebujete platný občanský průkaz?
* Chcete si vyzvednout doporučený dopis na poště?
* Chcete se přihlásit do knihovny?
* Na rychlo odjíždíte do zahraničí do zemí EU a nemáte cestovní pas s dostatečnou platností? Chcete platit vysoké poplatky za expresně vydaný pas?
* Občané jsou povinni požádat o vydání nového občanského průkazu nejpozději do 30. listopadu 2008. Pokud tak neučiní, mohou dostat pokutu až do výše 10 000 Kč (jedná se o přestupek).

Dokument MŠMT č.j. 14671/2007-20  

Organizace školního roku 2008/2009 v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích

Č.j. 14671/2007-20
Dne 5.června 2007

Období školního vyučování ve školním roce 2008/2009 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v pondělí 1. září 2008. Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 29. ledna 2009. Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v úterý 30. června 2009.
Fotograficka soutěž začíná 12.9.2008 a bude ukončena vychlášením výtězů 10.1.2009

více informací níže

1) Baví se spolu tři frekventanti policejní akademie, jak dopadli u zkoušek:
První: "Píšťalka za jedna, pendrek za jedna, čeština za pět. Dali mi vyskloňovat slovo "Paříž"."
"A co jsi napsal?"
"Paříš, pařím, paříme..."
"A co ty?" obrací se na druhého.
"Špatně - píšťalka za jedna, pendrek za jedna, čeština za pět. Měl jsem skloňovat slovo "zeměkoule", a tak jsem napsal - "ze mě koule, z tebe koule, z něho koule."
Třetí policajt se jen usmívá: "Tak to já dopadl výborně - píšťalka i pendrek na výbornou a rovněž čeština za jedna. Já vyfasoval slovo "město."
"A co jsi napsal?"
"Mně sto, tobě sto, náčelníkovi pětikilo!"

Pokud ješte některý SPARTANSKY fanoušek tento film neviděl tak teď má příležitost:

300: Bitva u Thermopyl

Možná že tento film některým objasní co vlastně slovo SPARTA znamená a jaké má historické základy a tradice.
Zemřel Rick Wright, klávesista legendárních Pink Floyd - obrázek

Zemřel Rick Wright, klávesista legendárních Pink Floyd - obrázek

Dnes musím odbočit od tématu ale tato zpráva mě nesmirně zarmoutila a proto si nemohu odpustit malé připomenutí tohoto slavného hudebníka.
Ricku odpočívej s pokojem v srdci a děkuji za nezapomenutelné písničky které nás naštěstí budou doprovázet stále. Nikdy nezapomeneme.


- Ve věku 65 let v pondělí 15.9.2008 zemřel Richard Wright, klávesista slavné rockové skupiny Pink Floyd. Oznámil to jeho mluvčí, podle něhož Wright zemřel na rakovinu. Wright byl zakládajícím členem Pink Floyd a měl významný podíl na podobě nejznámějších alb skupiny jako Meddle, Dark Side Of The Moon a Wish You Were
Here.( Wish You Were Here - tuto písničku jsem slyšel snad už 1000x ale pokaždé když uslyším první akord mám mrazení v zádech - a to mi už asi zůstane - Díky )

Vážně? Vážně si myslíš, že umíš rozlišit Nebem a Peklem?
Mezi modrou oblohou a bolestí?
Myslíš si, že umíš rozlišit zelená pole od chladné oceli?
Umíš rozpoznat úsměv z pod závoje?
Myslíš, že to můžeš rozlišit?
A už tě někdy donutili prodat své hrdiny za strašidla?
Stromy za horký popel?
Chladivý vánek za žhnoucí vzduch?
Studený komfort za změnu?
A vyměnil jsi někdy bratrství ve válce
Za hlavní roli v téhle kleci?
Jak bych si přál, abys tu byl!
Jsme jen dvě ztracené duše plovoucí v akváriu pro rybičky
Rok za rokem
Potloukáme se pořád po tom samém dvorku
A co jsme tím získali?
Stále stejné obavy!
Přál bych si, abys tu byl!

(akordy k této písni naleznete na konci článku)
Na území městské části Prahy 7 se důsledku trvajícího nárůstu počtu parkujících vozidel neustále prohlubuje deficit parkovacích kapacit pro bydlící. Jedním z důsledků narůstajícího deficitu je rostoucí nekázeň řidičů při parkování na místních komunikacích. V některých oblastech se zejména v noci stalo běžným jevem parkování ve druhé řadě na komunikacích a v křižovatkách. Zvyšuje se podíl vozidel odstavených na chodnících. Řešení problematiky dopravy v klidu formou celoplošné zónové regulace je v současné době vzhledem k přetrvávajícím legislativním nedostatkům nereálné. Městská část se proto snaží zmapovat všechny možné volné parkovací kapacity na svém území. Součástí těchto kapacit jsou pro veřejnost dostupné hromadné parkovací kapacity umístěné v hromadných garážích v objektech a na hlídaných placených parkovištích (dále jen parkoviště). Dá se předpokládat, že v některých těchto objektech a na parkovištích jsou v současné době volné kapacity o nichž nemá veřejnost ani městská část dostatek informací. Je pravděpodobné, že využití této kapacity by umožnilo alespoň částečně řešení stávajícího deficitu parkovacích kapacit a snížení dopravní nekázně v některých lokalitách. To se týká zejména odstavování OA bydlících v nočních hodinách. Městská část proto zadala zpracování tohoto materiálu jehož cílem je získat úplnou informaci o hromadných parkovacích kapacitách v  garážích a na parkovištích umístěných na území MČ Prahy 7, přístupných k parkování veřejnosti. Předmětem tohoto materiálu nejsou vnitrobloky. Materiál obsahuje rovněž neveřejné garáže, které jejich provozovatel zpřístupnil a byl ochoten poskytnout požadované informace. V rámci průzkumu byly zjišťovány údaje zejména o stávajícím využití resp. o volných parkovacích kapacitách, dále o cenách parkovaného, úrovni služeb a podobně.
Městská část Praha 7 a Technická správa komunikací žádá všechny řidiče, aby v zájmu čistoty městské části Prahy 7 a zejména ve vlastním zájmu sledovali dopravní značení v okolí svého bydliště a neparkovali se svými vozy na označených vozovkách včetně chodníků, jejichž úklid bude probíhat souběžně s čištěním vozovek. Technická správa komunikací sděluje, že při komplexní údržbě budou prováděny odtahy parkujících vozidel nerespektujících dopravní značení. Na auta, která budou parkovat na chodníku, budou nasazovány kleštinové zámky, tj. botičky. Policií České republiky a Městskou policií budou ukládány blokové pokuty až do výše 1000,-Kč. Během komplexní údržby komunikací bude možné odstavit bezplatně motorové vozidlo na  parkovišti na Letenské pláni (provozovatel firma ACTON s.r.o) od 6.30 hodin do 16.00 hodin. Povolení lze zajistit po předložení osvědčení o technickém průkazu vozidla a průkazu totožnosti na odboru dopravy m. č. Praha 7, Nábř. Kpt. Jaroše 1000.
Náhradní tramvajová trať na Letné nebude, projektanti udělali chybu - obrázek

Náhradní tramvajová trať na Letné nebude, projektanti udělali chybu - obrázek

Pražský primátor zásadně otočil v pohledu na stavbu náhradní tramvajové trati na Letné. Co se před třemi měsíci zdálo nezbytné, je nyní nesmyslné a Pavel Bém se prý na projektanty velmi zlobí. Jejich původní projekt označil za špatný. Podle nového se tam tramvaje vrátí o rok dříve.V Praze na Letné už několik týdnů vzniká nový tunel Blanka, který má zajistit podstatně lepší průjezd metropolí. Kvůli tomu se v květnu zastavil provoz tramvají v důležité ulici Milady Horákové. Původně je měly nahradit pouze autobusy, což kritici odmítali jako nedostačující.
Letní Letná - Program - obrázek

Letní Letná - Program - obrázek

Pokud nemáte čas nebo se vám prostě nechce chodit do pokladny Letní Letné, která funguje od 18. srpna přímo na místě, máte možnost koupit také vstupenky na hlavní hvězdu, soubor Les Colporteurs v síti Ticketpro. Přímý prolink je zde: Les Colporteurs.

Program naleznete nize:

Na území hlavního města Prahy platí od 7.7.2008 vyhláška zakazující konzumaci alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích.

Vyhláška se týká hlavně míst v okruhu 100 metrů od škol, školských a zdravotnických zařízení, od vchodů do stanic a vestibulů metra, dětských hřišť a pískovišť. Zakázáno je také požívání alkoholu v prostoru zastávek veřejné dopravy.

Dále najdete seznam všech náměstí, ulic, parků a ostatní veřejné zeleně na Praze 7 kde je zákaz konzumace alkoholických nápojů. Mezi těmito místy nenajdete ani Letenske sady či Stromovku.

Upozorňujeme občany, že 1. 7. 2008 bylo na území Městské části Praha 7 zprovozněno 6 nových parkovacích automatů.  

V rámci těchto úprav se v níže uvedených oblastech změnila modrá zóna, určená pro parkování rezidentů a abonentů, na zónu oranžovou, sloužící ke krátkodobému parkování do 2 hodin. 

Uvedené změny se týkají následujících lokalit:

M. Horákové v úseku Na štolou – Letenské nám. (vpravo)

Komunardů úsek Dělnická – Tusarova (vpravo)

Komunardů  úsek U průhonu – Přístavní (vpravo)

U měšťanského pivovaru úsek Osadní – Komunardů (1. polovina vpravo)

U průhonu úsek Osadní Komunardů (2. polovina vpravo)

Ortenovo nám. úsek Osadní – Komunardů (vpravo)

Seznam vsech parkovacich automatu naleznete zde.

Zóna placeného stání se otevřela novým možnostem - obrázek

Zóna placeného stání se otevřela novým možnostem - obrázek

Níže popsané výjimky v rámci Zóny placeného stání jsou určeny zejména k řešení problému u občanů, kteří jsou staří nebo nemocní a nemohou se o sebe postarat bez pomoci. Rozhodnutí o povolení výjimky je možné vydat pro stání u místa trvalého pobytu, nebo pro stání u míst, kde sídlí lékař, úřad apod., přičemž:

a) trvalý pobyt osoby, která vyžaduje péči, musí být v dané městské části,

b) osoba, která vyžaduje péči tuto skutečnost prokáže:

aa) věk 85 let a vyšší,

bb) nebo pobírání příspěvku na péči od III. stupně


Rozhodnutí o povolení výjimky je možné vydat jen do zón placeného stání vyhrazených pro parkování rezidentů a abonentů na území dotčené městské části, na konkrétní ulici či skupinu max. 5 ulic.

Rozhodnutí o povolení výjimky je možné vydat s vyplněním SPZ/RZ max. 3 vozidel osob blízkých (viz §116 občanského zákoníku) osobě, která vyžaduje péči, tato osoba musí prokázat právní vztah k vozidlu.

K žádosti se předkládají tyto doklady:


a) žádost osoby 85 leté a starší nebo osoby pobírající příspěvek na péči,

b) občanské průkazy dotčených osob,

c) u občanů mladších 85 let originál přiznání příspěvku na péči od III. stupně,

d) právní vztah osob blízkých k vozidlu

Ulice, komunikace i parky či tramvajové ostrůvky v Praze 7 střeží bezmála 50 kamer. Každá z kamer policii  usnadňuje práci. Například sledování tramvajových ostrůvků pomáhá často odhalovat kapesní krádeže. Výhodou kamerového systému je i možnost monitorovat zaparkovaná vozidla. Hlavně v nočních hodinách, kdy dochází k jejich vykrádání. Mezi nejproblematičtější místa v městské části, kde kamery pomáhají, patří například okolí metra Vltavská, Letenské náměstí, ostrov Štvanice nebo Kostelní ulice. Na některých z nich se setkávají lidé bez domova, často pod vlivem alkoholu, nebo zde dochází k vykrádání automobilů.

36 kamer je součástí takzvaného Městského kamerového systému (MKS), 10 kamer patří Technické správě komunikací (TSK) a dvě kamery vlastní Dopravní podnik hlavního města Prahy (DP). Dalších pět kamer bude ještě v Praze 7 rozmístěno. Celkem je na území metropole instalováno 442 kamer Městského kamerového systému, 64 kamer patří dopravnímu podniku a 64 kamer je TSK.

Díky kamerovému systému bylo za rok 2007 Policií České republiky a Správou hlavního města Prahy řešeno 3 090 případů trestné činnosti a bylo zpracováno a zaznamenáno 132 dopravních přestupků a 1098 dopravních nehod. Mezi nejzávažnějšími případy patřilo 9 vražd. Zadrženo bylo 132 pachatelů trestné činnosti. V roce 2007 bylo s využitím kamerového řešeno o 53 procent případů více než v roce 2006. Zároveň je do Městského kamerového systému integrováno 82 kamer zaměřených na měření rychlosti automobilů.

Na městských webových stránkách http://kamery.praha-mesto.cz je možné z těchto kamer sledovat aktuální situaci v pražské dopravě. V letošním roce se předpokládá instalace minimálně dalších 30 kamer. První instalované kamery byly převzaty od městských částí Praha 1 a Praha 5 v roce 1998.

Největší klubový florbalový turnaj na světě! - obrázek

Největší klubový florbalový turnaj na světě! - obrázek

Tak už je to tady, šestnáctý ročník florbalového svátku FORTUNA CZECH OPEN 2008 se odehraje začátkem srpna v Praze. Opět se můžete těšit na špičkový mezinárodní turnaj, na kterém se představí zástupci nejvyšších ligových soutěží Švédska, Finska, Švýcarska, České republiky a dalších zemí. Turnaj je generálkou na prosincové Mistrovství světa, proto se všichni čeští reprezentanti představí v sestavách svých domácích nebo zahraničních družstev.

Celkem se turnaje zúčastní 240 družstev z 18 států světa.

Vstupenky jsou dostupné v předprodeji TICKETPORTAL, cena denní: 140 Kč dospělí; 70 Kč děti.

Informace o turnaji najdete na internetových stránkách www.czechopen.cz.

V Praze 7 je otevřeno Informační centrum k výstavbě tunelového komplexu Blanka - obrázek

V Praze 7 je otevřeno Informační centrum k výstavbě tunelového komplexu Blanka - obrázek

Na Letenské pláni naproti ulici U Sparty bylo 25. června 2008 otevřeno informační centrum k výstavbě severozápadní části Městského okruhu - tunelového komplexu Blanka.

Provoz infocentra, kde mají občané k dispozici aktuální a kvalifikované informace o realizovaném projektu tunelového komplexu Blanka, bude fungovat po celou dobu výstavby.

 Pro veřejnost je otevřeno každou středu od 14 do 18 hodin, individuálně lze dohodnou i jiný termín. V návštěvních hodinách zde jsou odborní zástupci správce stavby, zhotovitele a projektanta připraveni odpovídat na otázky návštěvníků. Infocentrum nabídne také tiskové materiály, prezentační postery a audiovizuální prezentace stavby.

Email:
letenskaplan@email.cz


Google
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one