Zde naleznete informace o Letenské pláni a o Letné na Praze 7.
Bus X1 - jízdní řád - obrázek

Bus X1 - jízdní řád - obrázek

Jízdní řády autobusu X1 z Letenského náměstí a X1 z Hradčanské  platný od 1.2.2009.

Tramvaj 25 + 26 -  Jizdni rad - obrázek

Tramvaj 25 + 26 - Jizdni rad - obrázek

Jizdni rad tramvaje 25 platny od 21.3.2009 a jizdni rad tramvaje 26 platny ood 3.6.2009

Od 1. dubna 2009 budou vydávány cestovní pasy nejen se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji tak jako dosud (CDBP – cestovní doklad s biometrickými prvky), ale budou též obsahovat otisky prstů. Otisky prstů se budou pořizovat u občanů starších 6 let, resp. u občanů, kteří ke dni podání žádosti dosáhli věku 6 let.

KDE JSOU TY DOBY, KDY V TOM BYLO JASNO - obrázek

KDE JSOU TY DOBY, KDY V TOM BYLO JASNO - obrázek

Misto vymýšlení nesmyslných nových záakonu by stacilo poučit se z minulosti

Ukázka z knihy 

"Zákony a nařízení statu Československého jakož i bývale říšske a zemskée zákony a nařízení které jsou doposud v platnosti - výtah pro četnictvo"

vydané v roce 1919


Městská část Praha 7 a Technická správa komunikací žádá všechny řidiče, aby v zájmu čistoty městské části Prahy 7 a zejména ve vlastním zájmu sledovali dopravní značení v okolí svého bydliště a neparkovali se svými vozy na označených vozovkách včetně chodníků, jejichž úklid bude probíhat souběžně s čištěním vozovek. Technická správa komunikací sděluje, že při komplexní údržbě budou prováděny odtahy parkujících vozidel nerespektujících dopravní značení.

blok č. l – pondělí : termín čištění 20. 4. 2009

Šmeralova , Čechova , Keramická , Nad Královskou oborou , chodník přilehlý ke Stromovce v ul. Nad Královskou oborou , Sládkova , Jana Zajíce , Havanská , Na výšinách , U Sparty , Milady Horákové - záliv proti Letenské pláni

blok č. 2 – čtvrtek : termín čištění 23. 4. 2009

Nad štolou (oba směry –2 vozovky) , Ovenecká (Milady Horákové - Letohradská) , U letenského sadu , Kamenická (Milady Horákové - Kostelní) , Letohradská (Kamenická - Nad štolou) , Jirečkova, Dobrovského , Muzejní , Kostelní (Kamenická - Letenská pláň) , Milady Horákové (Leten. nám. - Kamenická) pravá strana


Bezplatná linka na novou úklidovou společnost CDV služby s.r.o., která slouží pro případné dotazy a připomínky občanů na úklid chodníků v Praze 7, je 

800 182 573

Přerušení tramvajového provozu v Holešovicích - obrázek

Přerušení tramvajového provozu v Holešovicích - obrázek

Z důvodu havarijní opravy vodovodní přípojky na křižovatce ulic Dukelských hrdinů a Strojnická bude od zahájení denního provozu dne 28. února do odvolání (přibližně 2 dny) obousměrně přerušen tramvajový provoz v úseku Strossmayerovo náměstí – Výstaviště – Nádraží Holešovice. Denní provoz v tomto úseku bude zajišťovat náhradní autobusová linka X-12. Noční provoz v trase Strossmayerovo náměstí – Výstaviště – Nádraží Holešovice – Ortenovo nám. – Dělnická  autobusová linka X-54.

Okrsek číslo 1: LETNÁ
Vymezení okrsku – úseku: Dukelských hrdinů, Nábř. Kpt. Jaroše,nábř. E. Beneše (pravý břeh Vltavy), Hanavský pavilon,Na baště sv. Tomáše, Bádeniho, Milady Horákové

Telefonní spojení:

Úřední hodiny:

služební tel.: 731 005 898
služebna Havanská: 220912058
Okrsková služebna Bubenská 1, Praha 7
dopolední:  09:00 – 10:00
odpolední:  16:30 – 17:30
Výkonem služby v daném okrsku je pověřen strážník - okrskář:

str. Burda Josef a str. Jiřík Jaroslav
Fanoušci mohou za odevzdaný starý elektrospotřebič získat permanentku - obrázek

Fanoušci mohou za odevzdaný starý elektrospotřebič získat permanentku - obrázek

Tisková zpráva, 5. února 2009

HC Sparta Praha se připojila k ekologickému projektu Zelená firma

Fanoušci hokejového klubu Sparta Praha mají šanci získat zdarma roční permanentní vstupenky na domácí ligové zápasy extraligového týmu. Stačí, aby před utkáním s klubem HC Vítkovice Steel dne 17. února odevzdali před hlavním vchodem do TESLA ARENY do speciálně označeného kontejneru s logem společnosti REMA Systém jakýkoli vysloužilý elektrospotřebič. 

„Odevzdané elektrozařízení bude vstupenkou do soutěže o pět ročních permanentek na příští sezonu
a dárkové předměty.  Soutěžící dostane za každý odevzdaný kus jeden kupon a o druhé přestávce hokejového utkání se budou losovat výherci. Chceme touto cestou motivovat naše fanoušky k vstřícnému chování k životnímu prostředí“, sdělil Tomáš Klimíček z HC Sparta Praha. Diváci se
o soutěži mohou více dozvědět na webových stránkách klubu, v zápasovém bulletinu nebo během předchozího ligového utkání Sparty s Mladou Boleslaví.

Odbor dopravy Ú MČ P7 obdržel souhlas majitele plochy, odboru správy majetku Magistrátu hl. m. Prahy, k zajištění parkování rezidentů žijících v oblasti Milady Horákové proti Letenské pláni. Parkování rezidentů zdarma na zelenopískové části parkoviště na Letenské pláni se bude řídit nastavenými pravidly majitele plochy, včetně respektování požadavků správce plochy, fy ACTON s.r.o. Počet míst je omezený, a to do 50 vozů. Souhlas k parkování na pláni je dán z důvodu zrušení parkovacích stání ve vozovce Milady Horákové pro stanicování náhradní autobusové dopravy a nutného zajištění výjezdu BUS ze zastávky. Městská část Praha 7 tento záměr schválila a následně bude finančně participovat na uvedení plochy do řádného stavu, proto žádáme rezidenty, kteří požádají na odboru dopravy o souhlas s parkováním, aby se chovali k ploše ohleduplně, záměrně jí neznečišťovali a respektovali pravidla, za kterých odbor dopravy Ú MČ P7 bude povolenky vydávat.

Do velkoobjemových kontejnerů se nemohou odkládat - stavební odpad - suť, pneumatiky, lednice, obrazovky, barvy, baterie všech druhů, včetně akumulátorů, čistící prostředky, fotochemikálie, hydroxidy, chemikálie, kosmetiku, kyseliny, léky, lepidla, nádobky od sprejů, motorové oleje, pesticidy, rozpouštědla, teploměry, tuky, výbojky a zářivky.

Odpad je možné odevzdat i ve sběrných dvorech a ve stabilních sběrnách nebezpečných odpadů: Sběrný dvůr hl. m. Prahy, Voctářova, Praha 8, tel. 266 00 72 99, provozní doba_ Po - Pá 8,30 - 17,00 hod. - v letním období do 18,00 hod., So 8,30 - 15,00 hod. všechny druhy odpadů.

Rozpis umístění kontejnrů najdete níže po otevření celého článku

Oznamujeme občanům, kteří bydlí v domech  ulic Dukelských hrdinů, Milady Horákové, Veletržní, Kostelní Dělnická, Plynární, Komunardů a na Ortenově a Strossmayerově náměstí, dále domů městské části, které nebudou privatizovány, že si mohou objednat truhlík s květinami pro výzdob oken směřujících do ulice.

Výstavba větracího objektu v ul.  Nad Královskou oborou bude  dle IDS  probíhat takto:


- v současné době se provádí záporové pažení stavební jámy o velikosti 50 x 12 x 7 m

- při jejím odtěžování bude prováděno kotvení zápor

- po dotěžení na úroveň -7 m bude zahájeno hloubení 2 větracích šachet a to jedné o průměru 9 m a jedné o průměru 8 m. Tyto větrací šachty budou do hloubky 40 m – tj. niveleta tunelů Blanky v dané lokalitě

- po zabetonování stavební jámy bude vybetonován větrací výdech o průměru 6 m, výšky 20 m kruhového průřezu – tloušťka stěn 50 cm. Jedná se o železobetonový objekt, který na tomto místě byl již navržen v ÚR a DSP a je na něj vydáno  SP

- Ventilátory budou umístěny v podzemí, v -40 m a komínem bude proudit vzduch o rychlosti 12 m/vteřinu a ventilátory bude vytlačován do výšky 80 m, kde bude rozptýlen pražskou povětrností.

- Žádné hlukové či emisní vjemy nebudou v ul.  Nad Královskou oborou registrovány

Ulice Milady Horákové je neprůjezdná. Jezdí se po staveništní silnici - obrázek

Ulice Milady Horákové je neprůjezdná. Jezdí se po staveništní silnici - obrázek

Řidiči, kteří přijedou do hlavního města a potřebují jet přes Letenskou pláň v sedmé městské části, se musí připravit na komplikace. Ode dneška od osmi hodin ráno je totiž výrazně omezen provoz na ulici Milady Horákové.

Důvodem je pokračující ražba tunelu Blanka, který je součástí městského silničního okruhu a který vede pod Letnou a Stromovkou až na Pelc-Tyrolku. Dlouhý má být v konečně podobě přibližně šest a půl kilometru.

Omezení automobilového a tramvajového provozu, během kterého se budou na Letné a v okolních ulicích tvořit dlouhé kolony aut, potrvají celkem sedm měsíců.

"Samozřejmě to dopravu v Praze určitým způsobem zkomplikuje, ale je to bohužel nezbytné pro výstavbu městského okruhu, který do dvou let dopravu na Letné a v přilehlých částech Prahy 6 výrazně zlepší," vysvětlil radní Radovan Šteiner, který má dopravu v metropoli na starosti.
SEZNAM HROMADNÉ PARKOVACÍ KAPACITY PRO VEŘEJNOST - obrázek

SEZNAM HROMADNÉ PARKOVACÍ KAPACITY PRO VEŘEJNOST - obrázek

V OBJEKTECH A NA HLÍDANÝCH PARKOVIŠTÍCH NA ÚZEMÍ MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 7
STAV K - ÚNOR – DUBEN 2008
Letnou čeká další kolaps, ulice Milady Horákové se na rok uzavře - obrázek

Letnou čeká další kolaps, ulice Milady Horákové se na rok uzavře - obrázek

Letná - Dojít by k tomu mělo 7. prosince. Původně se měla uzavřít už v listopadu, kvůli opravě Vyšehradského tunelu se ale termín posunul.

Vyšehradský tunel se dnes otevře motoristům, ale zřejmě už příští týden se budou muset řidiči v hlavním městě vypořádat s další zásadní uzavírkou. A ne ledajakou. V souvislosti se stavbou tunelu Blanka bude uzavřena ulice Milady Horákové od Letenského náměstí až ke stanici metra Hradčanská.

Termín zápisu žáků do prvních tříd na Praze 7 se koná 4. – 5.2. 2009.


pro více informací zobrazte celý článek
„Živý telefon„ 800 175 682 je pro občany Prahy 7 k dispozici v novém čase.

Každé pondělí od 10:00 do 11:00 hodin mohou občané zavolat na bezplatnou informační linku, kde jim příslušní členové Rady MČ Praha 7 a tajemník Úřadu MČ Praha 7 zodpoví jejich dotazy, připomínky či podněty.

Ve zbývajících časech je nepřetržitě zapnut záznamník, na který je možno namluvit vzkaz. Tyto vzkazy jsou pravidelně evidovány a předávány k vyřízení.

Pokud budete mít zájem o odpověď, zanechte na záznamníku svůj kontakt.

Vojenská přehlídka - obrázek

Vojenská přehlídka - obrázek

V rámci oslav 90.výročí vzniku samostatného Československa proběhla v úterý 28.10.2008 odpoledne v Praze největší vojenská přehlídka od roku 1985. Akce v Evropské ulici se zúčastnilo přes dva tisíce lidí, armáda předvedla téměř 200 bojových vozidel. Přehlídku po krátkém projevu zahájil prezident a vrchní velitel ozbrojených sil Václav Klaus.

Přehlídka to byla jistě zajímavá ale nás píše zajímají přehlídky konané na Letenské pláni - viz fota a video

( Máteli nějaké fotografie z vojenských přehlídek pořádaných na Letenské pláni a dovolíte nám je uveřejnit budeme velice potěšeni. )


Praha 7 upozorňujeme občany, že od 1. listopadu 2008 dojde ke kompletní uzavírce ulice Milady Horákové od ulice u Sparty směrem ke stanici metra Hradčanská. Automobilová i náhradní autobusová doprava bude v obou směrech přesunuta na objízdnou trasu Jižní koridor na Letenské pláni. Výluka by měla trvat do května 2009.

O změně dopravy související s výstavbou Městského okruhu (MO) v úseku Malovanka – Pelc-Tyrolka rozhodl krizový pracovní tým primátora hl. m. Prahy, který se zabývá zajištěním plynulosti dopravy po dobu výstavby MO. Původně plánovaná výluka tramvajového provozu na Letné by tímto měla být zkrácena o jeden rok. Vzhledem k těmto úpravám magistrát upustil od uvažované výstavby tramvajové trati přes Letenskou pláň.

Email:
letenskaplan@email.cz


Google
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one