Zde naleznete informace o Letenské pláni a o Letné na Praze 7.

Zachraňme alej před Molochovem na Letné

Zachraňme alej před Molochovem na Letné  - obrázek

Zachraňme alej před Molochovem na Letné - obrázek

Stromořadí před Molochovem v ulici Milady Horákové na Letné má být v rámci úprav povrchu ulice pokáceno a má dojít k zúžení chodníku a naopak k rozšíření silnice.
Stromořadí před Molochovem v ulici Milady Horákové na Letné má být v rámci úprav povrchu ulice pokáceno a má dojít k zúžení chodníku a naopak k rozšíření silnice.

Strana zelených Praha 7 zásadně nesouhlasí se záměrem pokácet tuto alej a budeme požadovat ponechání tohoto stromořadí na svém místě. Kácení vzrostlých a až na výjimky zcela zdravých stromů je barbarství a další z řady negativních dopadů stavby tunelů Blanka na životní prostředí nás - občanů Prahy 7. Zároveň se zde objevuje několik dalších znepokojivých faktů! Stavba tunelů Blanka má dle proklamací přinést zklidnění povrchové dopravy v této oblasti, přesto je současný návrh a dimenze silnic naprosto nelogický! Konkrétně se má v této oblasti rozšířit silnice na dva pruhy v obou směrech, a má dojít ke zúžení chodníku! To vše považujeme za nepřijatelné!

Pomozte nám proto zachránit tuto alej a otevřít jednání ke změně projektu !!!

V současné době je vydáno povolení ke kácení (vydal Úřad MČ Prahy 7 - č.j. P7-OŽP/1285-R/2006), ke kterému došlo k odvolání na Magistrát hlavního města, který povolení ke kácení vydané Prahou 7 potvrdil (č.j. MHPM-326608/07/OOP/V-618/R-134/Tr). Aktuálně je celá věc u soudu, ten ale může rozhodnout až několik let poté, co se alej pokácí.

Je proto právě nyní nutné projevit primátorovi a starostovi Prahy 7 silný nesouhlas s tímto záměrem a pokusit se donutit investora - hl. město Prahu ke konkrétní změně projektu v oblasti ulice Milady Horákové před Molochovem.

Požadujeme:

- ponechání stromořadí v současné podobě a dosadit stromy tak kde chybí

- ponechání současné šíře chodníku

- ponechání ulice Milady Horákové v jedno-pruhové variantě každým směrem

V případě vašich dotazů pište na : ondrej.mirovsky@zeleni.cz
Po 29. červen 2009, 16:28:49 CEST
kerim003
Email:
letenskaplan@email.cz


Google
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one