Zde naleznete informace o Letenské pláni a o Letné na Praze 7.

Ulice Milady Horákové je neprůjezdná. Jezdí se po staveništní silnici

Ulice Milady Horákové je neprůjezdná. Jezdí se po staveništní silnici - obrázek

Ulice Milady Horákové je neprůjezdná. Jezdí se po staveništní silnici - obrázek

Řidiči, kteří přijedou do hlavního města a potřebují jet přes Letenskou pláň v sedmé městské části, se musí připravit na komplikace. Ode dneška od osmi hodin ráno je totiž výrazně omezen provoz na ulici Milady Horákové.

Důvodem je pokračující ražba tunelu Blanka, který je součástí městského silničního okruhu a který vede pod Letnou a Stromovkou až na Pelc-Tyrolku. Dlouhý má být v konečně podobě přibližně šest a půl kilometru.

Omezení automobilového a tramvajového provozu, během kterého se budou na Letné a v okolních ulicích tvořit dlouhé kolony aut, potrvají celkem sedm měsíců.

"Samozřejmě to dopravu v Praze určitým způsobem zkomplikuje, ale je to bohužel nezbytné pro výstavbu městského okruhu, který do dvou let dopravu na Letné a v přilehlých částech Prahy 6 výrazně zlepší," vysvětlil radní Radovan Šteiner, který má dopravu v metropoli na starosti.
Jezdit se bude celou dobu po provizorní silnici

Jak to vlastně bude na Letenské pláni v následujících měsících během výluky vypadat? Automobily odtud úplně nezmizí, budou jezdit po náhradní a provizorní silnici.

Provoz se přesune z ulice Milady Horákové v úseku mezi ulicí Badeniho až k ulici U Sparty na souběžnou, v současné době staveništní silnici, kterou řidiči nyní využívají pouze pro jízdu směrem do centra.

"Obousměrný provoz po této náhradní komunikaci sice poněkud sníží propustnost při průjezdu celou lokalitou kolem Letenské pláně, ale umožní zkrátit celkovou dobu dopravních omezení na sedm měsíců," vysvětlil mluvčí magistrátu Jiří Wolf. Původní termín uzavírky měl být ještě o několik měsíců delší a omezení provozu mělo začít již na podzim roku 2008, ale přednost tehdy dostala rekonstrukce Vyšehradského tunelu.

Pokud by totiž byly naráz uzavřeny obě komunikace, doprava v hlavním městě by pravděpodobně zkolabovala. "Dotlačili jsme dodavatele ke zkrácení termínů a tomu se přizpůsobuje celý harmonogram stavby i dopravní opatření," dodal Jiří Wolf.

Po provizorní silnici budou řidiči moci jezdit v obou směrech současně. Pro každý směr jízdy bude k dispozici jeden jízdní pruh o minimální šířce tři a půl metru.

"Provoz z centra povede přes nově zřízenou kruhovou křižovatku v prostoru nynější křižovatky ulice Milady Horákové a ulice U Sparty na objízdnou trasu a dále ke křižovatce ulic Badeniho a Na Valech," popsal změny v dopravě mluvčí magistrátu Jiří Wolf.

Z křižovatky ulic Na Valech a Badeniho pojedou řidiči vpravo do ulice Badeniho, kde přibližně po sto padesáti metrech hlavní dopravní proud odbočí vlevo do ulice Milady Horákové.
Dopravní opatření se chodců týkat nebudou

Pokud se někdo rozhodne jet do centra, dosavadní stav se pro něj nemění. Jezdit se totiž bude i nadále ulicí Na Valech do ulice Milady Horákové. Dočasné změny dopravy na Letenské pláni se také nedotknou chodců. "Chodci budou moci bez problémů po celou dobu omezení provozu pro auta projít po ulici Milady Horákové podél stadionu Sparty až na Špejchar," uvedl Wolf.

Nové autobusové zastávky městské dopravy se město v současné době vybudovat nechystá.

Změny, které dnes nastaly v dopravě na Letné, nejsou jediné, které na řidiče v této oblasti čekají. V únoru letošního roku by totiž opět kvůli výstavbě tunelu Blanka měly přestat jezdit tramvaje v úseku mezi Špejcharem a Prašným mostem.

Tramvajová doprava by se na Letnou měla vracet od května 2009. Na polovinu tohoto měsíce je naplánovaná obnova provozu na smyčce Špejchar směrem od Letenského náměstí. V září 2009 pak začnou jezdit tramvaje ze Špejcharu na Strossmayerovo náměstí. Všechny linky se kompletně vrátí v září 2010.
Kam dál?

Autoři:

* Aleš Berný
MF DNES
So 3. leden 2009, 11:02:05 CET
kerim003
Email:
letenskaplan@email.cz


Google
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one