Zde naleznete informace o Letenské pláni a o Letné na Praze 7.

Tramvaje pojedou přes Letnou po provizorní trati

Tramvaje pojedou přes Letnou po provizorní trati - obrázek

Tramvaje pojedou přes Letnou po provizorní trati - obrázek

Přes pražskou Letnou budou i nadále jezdit tramvaje. A to i přesto, že se kvůli výstavbě tunelů městského okruhu uvažovalo o tom, že odtud dělníci tramvaje na dlouhé měsíce vyženou.

Krizový štáb města rozhodl, že mezi Hradčanskou a Holešovicemi Dopravní podnik postaví provizorní trať.

"Vybudování přeložky tramvajové trati přes Letnou je nejdůležitějším rozhodnutím. Dočasná tramvajová trať vedená souběžně se staveništěm je drahým opatřením, jehož náklady odhadujeme v této chvíli zhruba na sto milionů korun," uvedl primátor Pavel Bém.

Tramvajová trat  přes Letnou je druhou nejzatíženější v Praze, denně tu projede asi 65 tisíc cestujících.

"V zájmu města je i po dobu stavby okruhu, která potrvá do roku 2011, zachovat na Letné kvalitní hromadnou dopravu.

Technici nyní musí vybrat s maximální rychlostí optimální řešení z hlediska dopravy, nákladů i dopadů na okolí," uvedl primátor Pavel Bém.

Město se ke změně plánů odhodlalo po úterním totálním kolapsu dopravy. První den, kdy byla letenská trať vyřazena z provozu, tramvaje uvázly na objízdných trasách a nabíraly až hodinová zpoždění.

Provoz na Letné a v přilehlých ulicích budou také neustále sledovat policisté a strážníci. To proto, aby řidiči nevjížděli na koleje a do pruhu vyhrazeného náhradní autobusové dopravě v ulici Milady Horákové.

Policie také změnila režim na světelných křižovatkách u Strahovského tunelu a na Letenském náměstí. Tam, kde se přepínaly semafory automaticky, je nyní řídí pracovníci dopravního dispečinku.

Krizový štáb také rozhodl, že se na pražském okruhu brzy objeví elektronická navigační návěstí s cílem včas informovat řidiče o dopravních kolonách a případných uzavírkách, aby měli čas přizpůsobit svůj pohyb po městě aktuální situaci.

Lidé se pro více informací mohou v pracovní dny obracet na informační linku magistrátu na telefonním čísle 224 224 224

Autoři:

Po 19. květen 2008, 10:32:00 CEST
kerim003
Email:
letenskaplan@email.cz


Google
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one