Zde naleznete informace o Letenské pláni a o Letné na Praze 7.

Tramvaje na Letné pojedou až na smyčku Špejchar

Tramvaje na Letné pojedou až na smyčku Špejchar - obrázek

Tramvaje na Letné pojedou až na smyčku Špejchar - obrázek

Od 1. července bude prodloužena tramvajová trať na ulici Milady Horákové přes Letenskou pláň z dnešní konečné u ministerstva vnitra až na smyčku Špejchar. Tato část tramvajové trati bude zprovozněna podle harmonogramu, který byl mezi hl. m. Prahou a společností Metrostav dohodnut pro výstavbu tunelů Blanka na Letné.


„Tímto prodloužením se zlepší dostupnost metra ze směru od Letné a zároveň se tramvaje přiblíží ke konečné autobusové linky č. 131. Tramvajové linky 25 a 26 budou dočasně prodlouženy na smyčku Špejchar a nově zde bude ukončena linka 15. Trasa náhradní autobusové dopravy X-1 bude ve směru od Vozovny Střešovice ukončena v zastávce Špejchar,“  informoval tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy Jiří Wolf. Dodal, že automobilová doprava zůstane v dnešní podobě do poloviny července, pak bude přesunuta na ulici Milady Horákové podél Sparty a na objízdnou trasu vjede až před izraelským velvyslanectvím podél tramvajové smyčky.

Podle Františka Poláka, tiskového mluvčího společnosti Metrostav, pokračují práce na výstavbě tunelů Blanka na Letné dle dohodnutého harmonogramu, i když finální práce na prodloužení tramvajové trati zkomplikovaly třídenní deště.

V souvislosti s výstavbou tunelů Blanka je od 18. července je připravena tramvajová výluka na tramvajové trati Trojská-Partyzánská. Budou přerušeny koleje na trojském břehu a v šestitýdenní výluce bude postavena dosud chybějící část hloubených tunelů v místě dnešní trati. 

Informace o dočasných změnách ve vedení linek městské hromadné dopravy v oblasti „Hradčanská“ jsou k dispozici na webových stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy www.dpp.cz .

Změna trasy MHD od 1.7.2009

Po 29. červen 2009, 15:01:48 CEST
kerim003
Email:
letenskaplan@email.cz


Google
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one