Zde naleznete informace o Letenské pláni a o Letné na Praze 7.

Proboha, kde tu zaparkujeme?!

Po Praze 1, 2 a 3 tuto sobotu spouští zóny placeného stání už i Praha 7! Prvotní nadšení rezidentů z centra metropole už opadá.

Ano, zaparkovat auto poblíž bydliště je sice snazší, ale... stáváme se vězni ve čtvrtích, kde bydlíme. Nikdo za námi nepřijede na kus řeči a my nepřijedeme za nikým! Proč? Nezaparkujeme! 

 

 Zapomeňte na své oblíbené obchůdky ve vedlejší čtvrti! Zapomeňte na cesty autem do práce, když zaspíte! Už i v Praze 7 si od 1. března ani 'neškrtnete'! Stačí se podívat do mapky, kterou holešovická radnice zveřejnila na internetu. Všude samá 'modrá' rezidenční stání!

 

Ve 'starých' Holešovicích, které si Blesk namátkou vybral, sídlí spousta firem a stále přibývají další. Jsou tu ústředí bank, poradenské firmy, hotely, služby a obchody. Kde zaparkují jejich klienti? Kam odstaví rezidenti svá auta, až s příchodem jara začne tzv. blokové čištění ulic?

Plán parkovacích zón na Praze 7

Plán parkovacích zón na Praze 7

"Tak, jak systém spouštíme, není definitivním řešením. První půlrok bude jakýmsi zkušebním provozem," řekl Blesku mluvčí radnice Prahy 7 Martin Vokuš s tím, že situace související s parkováním v městské části bude předmětem zkoumání. Radnice prý počítá i s podněty občanů a jednotlivé zóny se podle potřeby mohou ještě změnit.


 

Co asi zaskočí i místní

* Rezident s kartou nemá zaručeno, že vždy najde místo v okolí svého bydliště. Proč? Prostě bude plno!

* Kdo v Praze 7 nemá trvalé bydliště, parkovací kartu nedostane ani náhodou.

* Objednanému řemeslníkovi, který nemá živnost v této městské části, zaplatí rezident i za parkování. Pokud se pro něj vůbec místo najde...

* Stěhujete se? Potrvá to hodiny? Musíte požádat o zábor pozemku a zaplatit za to. Také potřebujete souhlas vlastníka komunikace.

* Jezdí k vám na návštěvu rodina a přátelé? Pokud nebudou chtít platit, zvěte je jen na snídani mezi 6. a 8. ráno. Nebo pak o víkendu na sváteční oběd.

Autor: Alena Sobotková, Veronika Pukačová (28.2.2008)

Čt 28. únor 2008, 11:41:42 CET
kerim003
Email:
letenskaplan@email.cz


Google
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one