Zde naleznete informace o Letenské pláni a o Letné na Praze 7.

PRAHU 7 STŘEŽÍ 50 KAMER

Ulice, komunikace i parky či tramvajové ostrůvky v Praze 7 střeží bezmála 50 kamer. Každá z kamer policii  usnadňuje práci. Například sledování tramvajových ostrůvků pomáhá často odhalovat kapesní krádeže. Výhodou kamerového systému je i možnost monitorovat zaparkovaná vozidla. Hlavně v nočních hodinách, kdy dochází k jejich vykrádání. Mezi nejproblematičtější místa v městské části, kde kamery pomáhají, patří například okolí metra Vltavská, Letenské náměstí, ostrov Štvanice nebo Kostelní ulice. Na některých z nich se setkávají lidé bez domova, často pod vlivem alkoholu, nebo zde dochází k vykrádání automobilů.

36 kamer je součástí takzvaného Městského kamerového systému (MKS), 10 kamer patří Technické správě komunikací (TSK) a dvě kamery vlastní Dopravní podnik hlavního města Prahy (DP). Dalších pět kamer bude ještě v Praze 7 rozmístěno. Celkem je na území metropole instalováno 442 kamer Městského kamerového systému, 64 kamer patří dopravnímu podniku a 64 kamer je TSK.

Díky kamerovému systému bylo za rok 2007 Policií České republiky a Správou hlavního města Prahy řešeno 3 090 případů trestné činnosti a bylo zpracováno a zaznamenáno 132 dopravních přestupků a 1098 dopravních nehod. Mezi nejzávažnějšími případy patřilo 9 vražd. Zadrženo bylo 132 pachatelů trestné činnosti. V roce 2007 bylo s využitím kamerového řešeno o 53 procent případů více než v roce 2006. Zároveň je do Městského kamerového systému integrováno 82 kamer zaměřených na měření rychlosti automobilů.

Na městských webových stránkách http://kamery.praha-mesto.cz je možné z těchto kamer sledovat aktuální situaci v pražské dopravě. V letošním roce se předpokládá instalace minimálně dalších 30 kamer. První instalované kamery byly převzaty od městských částí Praha 1 a Praha 5 v roce 1998.

Pá 1. srpen 2008, 07:44:06 CEST
kerim003
Email:
letenskaplan@email.cz


Google
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one