Zde naleznete informace o Letenské pláni a o Letné na Praze 7.

Praha 7 má nové pracoviště Czech POINT

Ministr vnitra Ivan Langer spolu s místostarostou městské části Praha 7 Josefem Neubergem dne, 14. října 2008, v budově Ministerstva vnitra, Nad štolou 3, Praha 7 – Letná (vstup bočním vchodem z ulice Milady Horákové) slavnostně zahájili činnost dalšího pracoviště Czech POINT, pracoviště odboru azylové a migrační politiky a registr oznámení podle zákona o střetu zájmů.


Ministr vnitra Ivan Langer a místostarosta Prahy 7 Josef Neuberg otevírají nové pracoviště Czech POINT.„Chtěl jsem, řekl jsem, slíbil jsem a splnil jsem, že Ministerstvo vnitra proměníme z ministerstva strachu na ministerstvo důvěry. Že otevřeme „kachlíkárnu“ lidem, aby měli větší jistotu, že ti co zde pracují, pracují pro ně, aby jim poskytovali služby v příjemném prostředí a kvalitně. Myslím si, že se nám to podařilo,“ řekl při dnešním slavnostním otevření ministerstva vnitra Ivan Langer.


V Praze 7 bylo první pracoviště Czech POINT otevřeno v polovině února tohoto roku na Úřadě MČ Praha 7 (nábř Kpt. Jaroše 1000, přízemí, dveře č. 31). Za uplynulých sedm měsíců zde bylo vydáno více než 2 050 výpisů.

„Jsem velice rád, že se tato čím dál populárnější služba stane pro občany ještě dostupnější. Zároveň mě těší, že se nám díky spolupráci s Ministerstvem vnitra podařilo otevřít třetí pracoviště provozované mimo hlavní budovu úřadu. Vnímám to jako významný krok v rámci naší snahy maximálně přiblížit radnici sedmé městské části občanům,“ uvedl místostarosta Prahy 7 Josef Neuberg.  

Projekt „Vše na jednom místě“, tedy projekt Czech POINT je v současné době nejviditelnějším projevem elektronizace veřejné správy. Veřejná správa je nyní díky Czech POINTu přívětivější k občanům a stále méně je obtěžuje zbytečnými dotazy a úkony.  

Od 1. září 2008, kdy nabyla účinnosti vyhláška, která stanoví seznam obecních a zastupitelských úřadů, jenž jsou kontaktními místy veřejné správy, se postupně do projektu Czech POINT zapojuje dalších téměř tisíc pracovišť. K 5. říjnu je Czech POINT celkem na 2 569 místech a bylo vydáno již 768 243 výpisů.

První Czech POINT byl spuštěn 28. března 2007 na radnici Městské části Prahy 13, poskytoval výpisy z obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku a katastru nemovitostí. Jako informační terminál zahájil Czech POINT činnost. 1. ledna 2008, tímto dnem začal poskytovat výpis z rejstříku trestů, prvního neveřejného registru. Od 1. července 2008 zavedly terminály Czech POINT další novinku. Na obecních úřadech, pobočkách České pošty a Hospodářské komory mohou živnostníci podat ohlášení živnosti, změnu provozovny nebo statutárního zástupce. Nově lze také na pobočkách České pošty získat výpis z rejstříku trestů.

Dále ministr vnitra Ivan Langer otevřel pracoviště:

·    odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra, kde pracovníci odboru vyřizují agendu trvalých pobytů a část agendy, která se týká mezinárodní ochrany

·    registr oznámení podle zákona o střetu zájmů - pracoviště personálního odboru k zákonu o střetu zájmů

Čt 16. říjen 2008, 13:08:51 CEST
kerim003
Email:
letenskaplan@email.cz


Google
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one