Zde naleznete informace o Letenské pláni a o Letné na Praze 7.

Multifunkční stadion v Praze na Letné

Letna

Letna

Multifunkční stadion v Praze na Letné
Letná na hraně

Multifunkční stadion v Praze na Letné

V rámci výuky na FA ČVUT zadal zakladatel firmy Sportovní projekty – Doc. Ing. arch. Miloš Kopřiva svým studentům jako semestrální práci studii návrhu Multifunkčního stadionu na Letenské pláni. A to především v souvislosti s tehdejším (2007) aktuálním tématem Olympijských her v Praze.
Přestože je návrh sportovních staveb naším denním chlebem, je návrh takovéhoto stadionu něčím výjimečným. Z tohoto důvodu jsme neodolali zkusit si, jen tak akademicky a bez nespočetných skutečných omezení, navrhnout Multifunkční stadion dle studentského školního zadání. To vše se zcela zjištným záměrem, tedy pokusit se rozpoutat skomírající debatu nad národním stadionem a o Olympijských hrách v Praze (což se nám nepodařilo) a hlavně pobavit se krásným zadáním bez svírajících okolností (což se nám podařilo).
Návrh samotný je v konečné podobě velmi prostý a plně využívá vysoké terénní hrany mezi Vltavou a Letenskou plání. Stadion je do ní plně zapuštěn (střecha tribun je cca 3m nad její horní rovinou) a štěrbina vstupu tvoří chybějící dominantu na severní straně Čechova mostu. Z pohledu chodce, a to jak na vltavském nábřeží tak i v Letenských sadech, je téměř neviditelný a jeho velikost utočí na jeho smysly až z bezprostřední blízkosti u vstupů.
Z historického pohledu bylo v tomto místě Prahy plánováno ledasco, od vládní čtvrti až po dopravní průkop do Bubenče, tak proč ne třeba Národní stadion? Ano, intelektuálně založená menšina nezaplesá, ale na druhou stranu může v praxi prozkoumat něco o chlebu a především hrách. Otevře na Letné někdo kamenolom? A co na to Jan Tleskač?

autoři: Doc. ing. arch. Miloš Kopřiva, ing. arch. Viktor Drobný, ing. arch. Martin Kabriel, ing. arch. Miroslav Němeček

ideová studie 2007

http://www.sportovniprojekty.cz/letna-na-hrane/
nahrane_2.jpg
Multifunkční stadion v Praze na Letné
Multifunkční stadion v Praze na Letné
Multifunkční stadion v Praze na Letné
Multifunkční stadion v Praze na Letné

Souhlasili by jste se stavbou takového stadionu na Letné?

ANO (9 | 26%)
NE (25 | 74%)
Pá 30. leden 2015, 10:11:47 CET
kerim003
Email:
letenskaplan@email.cz


Google
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one