Zde naleznete informace o Letenské pláni a o Letné na Praze 7.

Matějská pouť 2008

Kolotoče, autíčka a houpačky jsou opět tady - naVýstavišti v pražských Holešovicích začíná velkým ohňostrojem užpětačtyřicátá matějská pouť. Nebudou chybět ani adrenalinové atrakce aobří holandský kolotoč. Rodiče s dětmi se mohou těšit na buggy autíčkanebo nafukovací skákadla.

 

Oblíbené atrakce najdou nejen děti, ale také milovníci zvýšené hladiny adrenalinu v krvi.foto: Michal Šula,  MAFA

Oblíbené atrakce najdou nejen děti, ale také milovníci zvýšené hladiny adrenalinu v krvi.

. Prohlédni fotky

Příprava na Matějskou pouť

"Pronávštěvníky jsme připravili přibližně sto dvacet atrakcí. Dali jsme siletos záležet, aby bylo všechno hezké a dojemné," řekl spolupořadatelmatějské pouti Václav Kočka.

"Jedna ze čtyř horských drah je pak přizpůsobena tomu,aby se na ní mohly svézt i malé děti. Je menší a má mírnější zatáčky asešupy," doplnil.

V současné době probíhají ještě poslední kontrolyatrakcí. "Všichni musí mít potřebné certifikáty a projít kontrolami.Když nebude mít provozovatel něco v pořádku, tak ho odpojíme od proudua nebude moct obchodovat," vysvětlil Kočka.

Matějská pouť na pražském Výstavišti (2008)NaVýstavišti se představí se svými atrakcemi také kolotočáři z Holandska."Novinka, kterou jsme letos do Prahy přivezli, je velký řetízkový kolotoc, který se jmenuje Caroussel," řekl spolumajitel kolotoče Hans Ordelman.

Kolotoč měří na výšku padesát metrů a majitele přišlojeho pořízení v přepočtu na více než dvacet pět milionů korun. Celkem ssebou Holanďané přivezli devatenáct atrakcí, deset z nich pak je čistěadrenalinových.

. Adrenalin i dětská zábava na Matějské pouti

Katapult (200 Kč)
Návštěvníci se po dvou posadí do sedačky a následně jsou pomocíhydraulického zařízení katapultováni do výšky několika desítek metrů.Po tisíci výstřelech musí zařízení projít kompletní kontrolou. Jedná seo atrakci s nejvyšším vstupným.

Carrousel (100 Kč)
Obrovský řetízkový kolotoč, který je padesát metrů vysoký. Do Prahy jejpřivezli holandští provozovatelé. "Vzhledem k rozměrům bylo náročné jejsem přivézt a postavit," uvedl spolumajitel atrakce Hans Ordelman. Jehopořízení vyšlo v přepočtu na pětadvacet milionů korun.

Booster (100 Kč)
Adrenalinová atrakce, na které se návštěvníci dostanou do výškyněkolika desítek metrů a pak padají volným pádem dolů. Než začnesedačka padat dolů, několikrát se na gumovém laně ve vzduchu protočí.

Horská dráha (40 Kč)
Na výstavišti jsou celkem čtyři horské dráhy. Jedna z nich je určenapro děti, je menší, má méně prudkých zatáček a sjezdů a je plnápohádkových motivů. Lidé se mohou svézt i na klasické italské horskédráze, která stojí na Výstavišti celoročně.

Evaluation (vstupné 70 Kč)
Atrakce, na které se sedačka s návštěvníky nejdříve u země roztočí namechanickém rameni dokola, pak je vyveze nahoru a začne se ve vzduchuještě točit podél své vlastní osy ve druhém směru.

Roll over (vstupné 70 Kč)
Jedna z adrenalinových atrakcí, při které se podlouhlá lavice snávštěvníky, kteří jsou připoutáni bezpečnostními pásy, otáčí velmivysokou rychlostí kolem své vlastní osy.

Další ceny na pouti
Vstupné o víkendu:
25 Kč
Zlevněné od úterý do pátku: 10 Kč
Děti do 120 cm: zdarma
Důchodci, vojáci: zdarma
Autodrom: 40 Kč
Ruské kolo: 40 Kč
Motokáry: 35 Kč
Labutě: 30 Kč
Dětský vláček: 25 Kč
Lochness: 25 Kč

Mezi nejnáročnější na žaludky návštěvníků patří například katapult,který je vystřelí do výšky několika desítek metrů, nebo Extreem, kterývypadá jako velký létající talíř a houpe se s lidmi až do výšky dvacetimetrů.

"Určitě se budou líbit hlavně mladým lidem, kteří se rádi před seboupředvádějí. Některé jsou opravdu na to, vzít si kinedryl," uvedl VáclavKočka.

Matějská pouť na pražském Výstavišti (2008)Vstupenkyna jednotlivé atrakce se budou pohybovat zhruba mezi dvaceti a stokorunami. Pro návštěvníky matějské pouti jsou však také připraveny slevy na atrakce. "Pokud si návštěvníci koupí čtyři vstupenky do areálu Výstaviště za dvacet pět korun, dostanou na všechny české atrakce desetiprocentní slevu," řekl Kočka.

V pondělí 17. března se uskuteční den pro postižené děti, které budou mít vstup na pouť,atrakce a do Mořského světa na Výstavišti zdarma. "Loni přijelo asidvacet tisíc dětí," dodal Kočka. Na pouti nebudou chybět ani stánky scukrovinkami a občerstvením.

Čt 6. březen 2008, 07:58:17 CET
kerim003
Email:
letenskaplan@email.cz


Google
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one