Zde naleznete informace o Letenské pláni a o Letné na Praze 7.

Letnou čeká další kolaps, ulice Milady Horákové se na rok uzavře

Letnou čeká další kolaps, ulice Milady Horákové se na rok uzavře - obrázek

Letnou čeká další kolaps, ulice Milady Horákové se na rok uzavře - obrázek

Letná - Dojít by k tomu mělo 7. prosince. Původně se měla uzavřít už v listopadu, kvůli opravě Vyšehradského tunelu se ale termín posunul.

Vyšehradský tunel se dnes otevře motoristům, ale zřejmě už příští týden se budou muset řidiči v hlavním městě vypořádat s další zásadní uzavírkou. A ne ledajakou. V souvislosti se stavbou tunelu Blanka bude uzavřena ulice Milady Horákové od Letenského náměstí až ke stanici metra Hradčanská.

Uzavírka bude trvat téměř rok. Poslední informace hovoří o tom, že se má zavřít už 7. prosince. Někteří se už nyní obávají dopravního kolapsu.

Zhroucení Letné

„To snad už budu do prace raději chodit pěšky. I za současného stavu mi cesta autobusem z Letenského náměstí na Hradčanskou trvá až půl hodiny. Natož, až ulici Milady Horákové zavřou. Navíc nevěřím, že až se dostaví tunel Blanka, bude místem jezdit méně aut. Spíš naopak,“ zlobí se obyvatel Letné Michal Kyj.

Frekventovaný úsek je možné projet jen po náhradní trase, takže odborníci na dopravu očekávají zejména v prvních dnech tvoření kolon a další dopravní potíže. „Samozřejmě jako u každé uzavírky musíme zhruba první dva dny očekávat komplikace. Pak si většinou řidiči najdou náhradní trasy a situace se uklidní,“ sdělil zastupitel Petr Zajíček (KSČM), člen dopravního výboru magistrátu.

Nejedná se o úplnou uzavírku, doprava bude převedena na komunikaci v těsné blízkosti Letenských sadů. „V Praze už mě nic nerozhází. Zácpy jsou skoro všude. Tahle uzavírka je navíc nevyhnutelná,“ uvedl jeden z řidičů Daniel Roubíček z Prahy 4.

Uzavírka začne zřejmě 7. prosince

„V našem harmonogramu to bylo tak, že se ulice měla uzavřít už 1. listopadu, takže to není nic nového a řidiči s tím museli počítat už dříve. Nakonec bylo ale uzavření odloženo, z důvodu zahájení oprav ve Vyšehradském tunelu a s tím spojenými dopravními omezeními. Přesný termín, kdy zavřeme ulici Milady Horákové, v současné době není známý. Chceme ale, aby to bylo ještě v prosinci,“ sdělil Deníku František Polák, mluvčí Metrostavu, společnosti, která staví tunel Blanka.

O přesném termínu by měl rozhodnout magistrát. Ten tak chce učinit po otevření Vyšehradského tunelu, což je dnes. Jak, ale doplnil František Polák, Metrostav bude chtít, aby to už z důvodu udržení harmonogramu bylo co nejdříve.

„Nejaktuálnější informace je taková, že by se měla ulice uzavřít od 7. prosince. Nemohu ale vyloučit, že se ještě situace změní,“ řekl Deníku mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš.

Městská část chce včas informovat

„Ve chvíli, kdy budeme mít termín uzavření ulice stoprocentně potvrzen, ihned budeme informovat občany. Například pomocí naší služby zasílání zpráv formou SMS a připravíme i informační letáky. Určitě se budeme ve spolupráci s ostatními slozkami snažit dopravu co nejlépe zkoordinovat. V prvních dnech ale asi musíme očekávat problemy, pak by se to mělo uklidnit,“ řekl dále Martin Vokuš.

Uzavírka bude dlouhodobá a měla by trvat zhruba deset měsíců. „Po dokončení by už ale mělo mít toto místo svou finální podobu,“ doplnil Petr Zajíček.Čt 27. listopad 2008, 23:18:01 CET
kerim003
Email:
letenskaplan@email.cz


Google
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one