Zde naleznete informace o Letenské pláni a o Letné na Praze 7.

Letná ( Scarabeus ) je zřejmě gastronomický ráj

Letná ( Scarabeus ) je zřejmě gastronomický ráj - obrázek

Letná ( Scarabeus ) je zřejmě gastronomický ráj - obrázek

Upozorneni: 

Tento článek byl uveřejněn dne 31.3.2009 a popisuje tehdejší události - nemá tedy jakoukoliv souvislost se stávajícím provozem a děním v restauraci Scarabeus.Rád bych se s vám podělil o čerstvý zážitek s provozovateli restaurace SCARABEUS . Nejsem sice rodilý leteňák ale již nějaký ten rok na Letné bydlím a mám celkem mnoho dobrých známých a doufám i přátel kteří Letnou obývají již drahnou řádku let.

Jistě každý kdo navštěvuje restaurační zařízení ať uhasit žízeň či zahnat hlad si dříve nebo později najde to své oblíbené, kam se rád vrací a bez obav tam pozve své známé, přátele  či obchodní partnery. Také já jsem se již několik let ( mým odhadem tak 5-6 let) celkem pravidelně, s jistotou jednou týdně někdy i vícekrát, scházel s přáteli a kamarády v restauraci SCARABEUS. Byli tam i tací kteří tuto restauraci s neochvějnou pravidelností navštěvovali skoro 10 let.

Nemusím zdůrazňovat že jsme tam zažili mnohé - nezapomenutelné bývaly nájezdy fotbalových fanoušků a vzhledem k těsnému sousedství se stadionem AC Sparta Praha to byli fandové snad všech klubů co u nás hrají ligu. Nelze také zapomenout na fanoušky ze zahraničí kdy například Irové či Holanďané spolu s místními a štamgasty vytvořili na celkem malém baru čtyř až pětistup a i přesto že místa bylo pomálu tak zábava byla výborná. Ne vždy ale bylo vše ideální jako všude v gastronomii i v této restauraci se sem tam prostřídal obsluhující personál a prostě někdo byl ochoten zůstat déle a na zavírací hodinu nehleděl někdo si ji naopak velmi hlídal a nám nezbylo nic jiného než se přizpůsobit. Nicméně s majiteli či provozovateli jsme měli vždy velmi dobré přátelské vztahy a restauraci velice rádi navštěvovali i naši přátelé z celé Prahy.

Na akce jako - mikulášská nadílka, několikero narozenin, pošťedrovečerní setkání, svatba syna bývalého provozovatele či prostě neplánovaný večírek se při setkáních vzpomíná do dneška.

To vše se změnilo před pár měsíci kdy do "naší hospůdky" nastoupil nový provozovatel. Nejprve to vypadalo že bude vše v pořádku a že se tam dál budeme moci nerušeně scházet. (Stála skupinka místních čítala tak do 10 osob kteří se průběžně zastavovali širší 15-18 a sem tam se stavující přespolní nepočítám - i když v poslední době počet klesal).

Vše vyvrcholilo sporem kdy jeden ze štamgastů požádal o vinný střik a přál si vysloveně dvě deci vína do půllitru a dolít vodou z kohoutku. Přání možná neobvyklé ale jistě ne nesplnitelné zvláště pak jedná-li se o stálé hosty a vína se vypije i několik litrů za večer. O to větší bylo překvapení všech když personál odvětil že to není možné prostě že to nejde. Ale to byl teprve jen začátek - obsluha to dotáhla k naprosté dokonalosti -samozřejmě sama pro sebe-  střik sice dolévala vodou z kohoutku ale při vyúčtování všem co si ten večer vinný střik objednali účtovala minerálku dle ceníku. Což se samozřejmě neobešlo bez odezvy a jak jsem se doslech padla i nějaká ta ostřejší slova. O to více mě překvapilo že provozovatel restaurace Scarabeus se postavil na stranu obsluhy a aktérům toho večera zakázal ano doslova zakázal přístup do restaurace se slovy "a to platí pro celou vaší partičku". Ještě bych chtěl upozornit že tou partičkou je skupina osob ve věku 40 až 58 let.

Proto mě nenapadá nic jiného než že Letná musí být gastronomickým rájem neboť dobrovolně se připravit o stálou měsíční tržbu cca 15tis. minimálně a hlavně pravidelně může jen někdo kdo gastronomii opravdu rozumí ( proto si vybral pro své podnikání tuto lokalitu ) a je si jistý že i v ulici JANA ZAJICE která stojí stranou všech hlavních tras ji dokáže zajistit jiným způsobem.


v Praze dne 31.3.2009

SM

Kontakt: kerim004@seznam.cz
St 1. duben 2009, 17:47:16 CEST
kerim003
Email:
letenskaplan@email.cz


Google
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one