Zde naleznete informace o Letenské pláni a o Letné na Praze 7.
Den otevřených dveří v ZŠ Fr. Plamínkové s RVJ - obrázek

Den otevřených dveří v ZŠ Fr. Plamínkové s RVJ - obrázek

Základní škola Fr. Plamínkové s rozšířenou výukou jazyků zve všechny budoucí prvňáčky a jejich rodiče na Den otevřených dveří, který se koná ve čtvrtek 27.11. 2007 od 8:30 do 17:00 hodin. Přijďte si prohlédnout naši školu, dozvíte se všechny potřebné informace o naší škole, můžete navštívit výuku apod. Pro děti jsou připraveny drobné hry s odměnami. Rovněž si můžete na CD zakoupit 15 minutový film o naší škole, který jsme pro vás natočili.

Dne 1. listopadu se můžete přijít podívat na akci Mexický den mrtvých, konanou v Královské oboře u jezírka, poblíž Šlechtovi restaurace. Od 16:00 do 20:00 můžete shlédnout zdobení cukrových lebek, divadelní představení, živou mexickou hudbu, taneční performance, ochutnat sváteční pokrm "Pan de muerto" a mnoho dalšího.
'Okamžik zrození' 21.10.2008 Planetarium Praha - obrázek

'Okamžik zrození' 21.10.2008 Planetarium Praha - obrázek

21. října 2008 se v sále Planetária v pražské Stromovce uskuteční premiéra pořadu ''Okamžik zrození''. Promítat se bude od 9:00, 10:45 (pro školy) a od 15:00 (pro veřejnost). Diváci se dozví, co se pod zkratkou LHC vlastně skrývá, k čemu tento obří nástroj slouží. Budou mít také možnost diskutovat s vědci, kteří na výstavbě spolupracovali.
Ve dnech 15 a 16.11.2008 se v prostorách Zemědělského muzea v Praze na Letné bude opět konat :
Slavnost "LETENSKÁ HUSA"
Svatomartinské husí hody a košt Svatomartinského vína

V obou dnech budou probíhat prezentace vinařských firem s
nabídkou jejich produktů, dále řízené degustace vína 2 -3x denně, kulinární
program včetně ochutnávek, ukázky malování na sklo, prodej výrobků z medu, ukázky zdobení perníčků, prezentace vizovického pečiva podobně. Přesný  harmonogram bude k dispozici  v průběhu října.Spolu dětem 7-8.6.2008 - obrázek

Spolu dětem 7-8.6.2008 - obrázek

Městská část Praha 7 si Vás a Vaše ratolesti dovoluje pozvat na akci "Spolu dětem", která se koná pod organizací Magistrátu hl. m. Prahy v prostorách O2 žluté lázně, ve dnech 7. a 8. června 2008.
Letenská Věžojáda - 14.6.2008 - obrázek

Letenská Věžojáda - 14.6.2008 - obrázek

14.6.2008 v arealu DDM, Na Výsinách 1 000 - Vodárenská věž

od 13:00 do 17:00

-  skákací hrad

- jízda na koních

- autodráha

Letní Letná - Les Colporteurs - obrázek

Letní Letná - Les Colporteurs - obrázek

Letní Letná představí francouzské mistry vzdušné akrobacie - LES COLPORTEURS: Le fil sous la neige / The Wire under the Snow

Již popáté obsadí v srpnu prostor u Hanavského pavilonu a Kramářovy vily v Letenských sadech Mezinárodní festival nového cirkusu, divadla a hudby LETNÍ LETNÁ. K dalším francouzským umělcům, kteří se představí v rámci LETNÍ LETNÉ, patří francouzská dvojice Par Les Chemins, francouzská performerka Jeanne Mordoj a španělský kočovný soubor Escarlata Circus. Dále Letní Letná nabídne bohatý program českých představení, pohádek pro děti, průvod komediantů či večerní koncerty. Stejně jako každý rok zde vyroste malé městečko s cirkusovým stanem, barem, místem pro hudbu, kabaret i dětské hry.

Hvězdou Letní Letné buou akrobate.

Hlavní hvězdou letošního ročníku mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná bude francouzský soubor Les Colporteurs, který do České republiky přijede poprvé. Od 28. srpna do 2. září v pražských Letenských sadech uvede ve vlastním cirkusovém stanu šestkrát představení Drát pod sněhem, které je založeno na mistrovské akrobacii na visutém laně.

Spíše než na laně se ale budou akrobaté pohybovat na ocelovém lanku o průměru jen 12 milimetrů. Osm těchto téměř neviditelných vláken je napjato ve výšce 70 centimetrů až šest metrů nad zemí. Na nich se pohybuje sedm akrobatů, kteří nabízejí devadesátiminutovou podívanou plnou nebezpečí, touhy, poetiky, harmonie i křehkosti, kdy se divákům bude tajit dech nad odvážnými vzdušnými choreografiemi, jak popisuje představení mluvčí festivalu Jiří Sedlák.

čtk
Den prahy 7 a akce Darujte sebe - obrázek

Den prahy 7 a akce Darujte sebe - obrázek

Dovolujeme si Vás pozvat na akci Darujte sebe! a Den Prahy 7, která se uskuteční dne 17. května 2008 na Výstavišti Praha v Holešovicích před Průmyslovým palácem od 11 do 18 hodin. Všichni jste srdečně zváni. Vstup zdarma.
Jarní květinový ples 22.3.08  - obrázek

Jarní květinový ples 22.3.08 - obrázek

22. března ožije v Průmyslovém paláci v Praze 7 nová kulturní a společenská tradice
naší městské části. Originální pojetí klasické reprezentační události již loni zaujalo
a potěšilo všechny zúčastněné a letos by tomu nemělo být jinak.
Email:
letenskaplan@email.cz


Google
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one