Zde naleznete informace o Letenské pláni a o Letné na Praze 7.
URIAH HEEP ! - obrázek

URIAH HEEP ! - obrázek

Slavná britská rocková legenda URIAH HEEP slaví již své 40. narozeniny. Jako dárek všem příznivcům této milé muziky vydává nové album "Live in Budapest Hungary 2010" a navíc vyráží na světové turné, které nemine ani Českou Republiku. Oslava v ČR proběhne 24. května 2011 v PRAZE, KC Vltavská!
Jan a František Nedvědovi – Vzácné setkání - obrázek

Jan a František Nedvědovi – Vzácné setkání - obrázek

Vzácné setkání - to je název koncertů bratrů Nedvědů, stálic české folkové, country a trampské hudební scény.

Harlej + Doctor P.P. + Totální Nasazení + Cha - obrázek

Harlej + Doctor P.P. + Totální Nasazení + Cha - obrázek

Výroční koncert se bude konat 25.11.2010 v Kulturním centru Vltavská v Praze od 19 hodin.

Cyklus koncertů vážné hudby „open air“ Hudební pocta přírodě  - obrázek

Cyklus koncertů vážné hudby „open air“ Hudební pocta přírodě - obrázek

Cyklus zahrnuje čtyři koncerty vážné, soudobé, meditativní, etnické a alternativní hudby od sólových instrumentálních výkonů až po komorní soubory různého seskupení. Interpreti budou profesionální hudebníci např. z Pražské komorní filharmonie, z řad studentů Pražské konzervatoře, HAMU v Praze nebo jiných pražských orchestrů a komorních souborů.

Pro studenty konzervatoře jsou koncerty vynikající možností prohloubit své studium o koncertní praxi. Vzhledem k neutěšeným možnostem koncertování studentů Pražské konzervatoře (dlouhodobá rekonstrukce a výstavba koncertních sálů) je nutné vytvořit co nejvíce veřejných vystoupení. A právě tyto koncerty s profesionálními hudebníky rozšiřují jejich dovednosti, jsou srovnáním nabytých zkušeností, které dále budou uplatňovat v hudebním řemesle.

Mistrovství světa v silovém trojboji - obrázek

Mistrovství světa v silovém trojboji - obrázek

Od 6. do 11.září 2010 se bude v Praze konat mistrovství světa mužů, žen, juniorů, dosrostu a veteránů v benchpressu a silovém trojboji. Na tu výjimečnou akci zavítá kolem čtyř stovek sportovců. V tuto chvíli už jsou potvrzené výpravy z 20 zemí světa. Zcela poprvé jsou přihlášeny výpravy z Thajska, Íránu, Jižní Afriky či Kamerunu. Akce se bude konat v reprezentativním prostředí v KC Vltavská. Na místě bude možné shlédnout stánky se sportovním oblečením či doplňky výživy. Připravené jsou exhibice v bojových sportech či boxu. Ceny budou předávat jak zástupci městské části Prahy 7, tak vynikající sportovci z jiných odvětví: Láďa Kutil – pražský boxer, Pavel Hakim Majer – legenda K1, Bára Černáková s vynikajícím českým trenérem Ludvíkem Pokorným, dále Vítek Chaloupka, Karel Tuháček a filmové ikony spojené s tímto sportem Zdeněk Srstka a Jiří Krampol.

Na šampionát se probojovalo 80 českých sportovců napříč všemi kategoriemi.

Mezi hvězdy šampionátu bude patřit Jani Murtomaki z Finska, který v posledním tréninku zatlačil  410 kilogramů v benchpressu

VÝSTAVY A VELETRHY 2010 - obrázek

VÝSTAVY A VELETRHY 2010 - obrázek

VÝSTAVY A VELETRHY POŘÁDÁNÍ V AREÁLU VÝSTAVIŠTĚ PRAHA - HOLEŠOVICE


V Areálu Výstaviště Praha - Holešovice je k dispozici na 1000 parkovacích míst jak uvnitř areálu, tak na jeho hranici.

Dobré jídlo, dobré pití prodlužují živobytí - obrázek

Dobré jídlo, dobré pití prodlužují živobytí - obrázek

Dobré jídlo, dobré pití prodlužují živobytí (výstava o jídle v dějinách českých zemí, od 18. září 2009 - 3. ledna 2010)

Výstava Národního zemědělského muzea Praha je věnována historii jídla, stravování a stolování v českých zemích. Zabývá se nejen vývojem stravovacích zvyklostí našich předků, ale zároveň proměnami míst, kde docházelo a dochází ke konzumaci jídla. Návštěvníci se dozvědí, že o výživě národa rozhodovaly především přírodní podmínky - složení a utváření půdy, zeměpisná šířka, nadmořská výška i podnebí. Výstava ukazuje, že to, jak se ale člověk dokázal přírodním podmínkám přizpůsobovat a jak je dovedl zvládnout ve svůj prospěch, je věcí dlouhého procesu.

Národní zemědělské muzeum Praha a Ústav experimentální botaniky AV ČR, v. v. i., pořádají ve dnech 27. 11. 2009 – 3. 1. 2010 výstavu pod názvem


Rostlina s příběhem – fotografie z pozoruhodného světa rostlin


Výstava představuje vítězné práce netradiční fotografické soutěže vyhlášené ve spolupráci s dalšími akademickými institucemi, mj. odborem mediální komunikace AV ČR, Botanickým ústavem AV ČR, v. v. i. a Ústavem molekulární biologie rostlin, který je součástí Biologického centra AV ČR, v. v. i. Vědci i amatérští milovníci přírody do soutěže v průběhu tohoto roku zasílali fotografie rostlin doprovázené stručným komentářem, jak a čím je zobrazená rostlina zajímavá. Cílem soutěže a výstavy vítězných příspěvků je seznámit veřejnost s pozoruhodnými biologickými „příběhy“ z rostlinné říše.

Lampionový průvod 8.11.2009 - obrázek

Lampionový průvod 8.11.2009 - obrázek

Lampionový průvod Letnou 8.11.2009
"A víte proc?"

termín: 8.11.2009 sraz 18:00 Jana Zajíce 22 - start 18:15
účel cesty: Lampionový průvod
způsob dopravy: pěšky
předpokládaná pěší vzdálenost: cca 2km
náročnost: velice nízká doporučeno pro každého
povinná výbava: LAMPION KLASICKY se svíčkou-  v prodeji zde


Zájemce kteří nejsou fanoušky Letenske pláně na facebook.com prosím o nezávazné potvrzení účasti pod tímto oznámení v komentářích. Dekuji 
24.10.2009 - Stara Boleslav - obrázek

24.10.2009 - Stara Boleslav - obrázek

Historicky první turistický výlet  neoficialního turistického klubu LETNÁ se koná dne 24.10.2009 - odjezd z Hlavního nádraží místo srazu bude upřesněnoPro potvrzení své účasti se prosím zapište do listiny účastníků která se nachází ve vinotéce LA VIŇA - v ulici Jana Zajíce 24, Praha 7

Popřípadě stačí take zaslat email s jmény učastníků a telefonnim kontaktem na email: letenskaplan@email.cz

termín: 24.10.2009 - odjezd 9:11 z Hl. nádraží vlak č. 793
destinace: Stará Boleslav a Brandýs nad Labem
účel cesty: poznávání kulturních památek ( sv. Václav )
způsob dopravy: ČD tedy vlakem
předpokládaná pěší vzdálenost: cca 7-8km
náročnost: velice nízká doporučeno pro každéhoEmail:
letenskaplan@email.cz


Google
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one